امکانات پردیس + امکانات فاز 1 تا 11

25 دی 1400
2 دیدگاه ها
امکانات پردیس

شهرک پردیس یکی از انتخاب­ های مردمی است که می­ خواهند از زندگی در شهر شلوغ تهران راحت شده و به جایی خوش و آب هوا مهاجرت کنند، شرایط و امکانات پردیس این امکان را به آنها می‌دهد. پردیس شهرکی تشکیل شده از فازهای مختلف است که در این مطلب قصد داریم هر یک از این فازها و ویژگی­ هایی که دارند را مورد بررسی قرار دهیم و سپس امکانات پردیس را ذکر کنیم. اگر دوست دارید در مورد شهرک پردیس، ویژگی­ ها و امکانات آن اطلاعات بیشتری در دست داشته باشید در این مقاله همراه ما باشید.

معرفی شهر پردیس

شهرک پردیس در 17 کیلومتری پایتخت واقع شده و دارای وسعتی به اندازه 4200 هکتار است. این شهرک در محور تهران – آبعلی واقع شده و به دلیل افزایش قیمت ­های خانه در تهران و امکانات پردیس، انتخاب بسیاری از مردم برای سکونت شده است. این شهر در اسفند ماه سال 1397 به عنوان بهترین شهر جدید انتخاب شد و توانست رای بسیاری را از آن خود کند.

این شهر نوپا از سمت شمال به سلسله کوه­ های البرز، از غرب به جاجرود، از شرق به بومهن و از طرف جنوب به روستاهایی مانند کرکشت و طاهر آباد محدود می ­شود. شهرک پردیس دارای آب و هوایی معتدل و کوهستانی است و یکی از بهترین گزینه­ ها برای فرار از هوای آلوده تهران شناخته می ­شود.

اگر بخواهیم یکی از ویژگی ­های خوب و امکانات پردیس را در همین ابتدا ذکر کنیم می­ توانیم به پوشش گیاهی مناسب در آنجا اشاره کنیم.

امکانات پردیس

امکانات و ویژگی های فازهای مختلف شهرک پردیس

در ادامه برای آشنایی با امکانات پردیس به بررسی فازهای مختلف آن می‌پردازیم. شهرک پردیس دارای فازهای مختلفی است که در این بین فازهای 1، 2، 3، 4، 5، 8 و 11 کاربری مسکونی دارند و شما می­توانید در آنجا برای خرید خانه اقدام کنید. در زیر به معرفی فاز های پردیس می‌پردازیم و ویژگی هایشان را ذکر می‌­کنیم، همراه ما باشید.

فاز 1 شهر پردیس

فاز 1 به عنوان قدیمی‌­ترین فاز شهرک پردیس شناخته می­ شود. این فاز به دلایل مختلفی مثل قدمت سکونتی که داشته، تراکم نسبی جمعیت در خود و وجود امکانات رفاهی مختلف توانسته رشد خوبی داشته باشد و نظر خیلی از افراد را برای سکونت به خود جلب نماید. در این فاز خانه­ های ویلایی و آپارتمانی­ های مسکونی را می‌­توان به تعداد بالا مشاهده کرد.

این فاز دسترسی قابل توجه­‌تری نسبت به فازهای دیگر شهرک پردیس دارد و در بین فازهای دو و سه قرار گرفته است. اگر بخواهیم از نظر قیمتی در مورد این فاز صحبت کنیم باید بگویم که میانگین قیمتی این فاز نسبت به فازهای دیگر کمی بیشتر است و دلیل هم در همان مواردی است که ذکر کردیم.

فاز 2 شهر پردیس

اگر می­‌خواهید به یکی از امکانات رفاهی شهر پردیس که از اهمیت بسیاری هم برخوردار است دسترسی مناسبی داشته باشید پس فاز 2 پردیس را انتخاب کنید. این فاز دسترسی مناسبی به مراکز خرید داشته و در آن خانه­‌های ویلایی و آپارتمان­‌های مسکونی نیز مشاهده می­ شود.

به دلیل افزایش تعداد مراکز خرید و فروش در این فاز، افراد زیادی خواهان خرید خانه و آپارتمان در آنجا هستند. یکی از ویژگی‌­های بدی که می­‌توان در مورد فاز 2 پردیس ذکر کرد این است که قیمت­‌های خرید و رهن خانه­‌ها و آپارتمان‌­ها در آنجا از میانگین قیمت مسکن در این شهرک بیشتر است. دلیل این اتفاق را می ­توان در همان افزایش تعداد مراکز تجاری دانست.

فاز 3 شهر پردیس

اگر بخواهیم ویژگی ­های فاز 3 شهرک را ذکر کنیم می ­توانیم به دارا بودن مراکز تجاری مختلف، دسترسی خوب به حمل و نقل عمومی و وجود ایستگاه­ های اتوبوس و همچنین خیابان­ های اصلی حریم شهری اشاره کنیم.

یکی دیگر از ویژگی ­های فاز 3 دارا بودن مسکن مهر است و از آنجا که امکانات رفاهی خوبی هم در آن یافت می­ شود، جزو یکی از بهترین مناطق در پردیس شناخته می ­شود. مزیت فاز 3 نسبت به فازهای 1 و 2 در قیمت خانه ­هاست. قیمت خانه ­ها در این فاز تا حدودی پایین ­تر از قیمت­ های فاز 1 و 2 است و از آنجا که پروژه ­های مسکن مهر پردیس هم در آنجا اجرا شده، افراد بسیاری اقدام به خرید خانه یا اجاره خانه در آنجا می­ کنند.

فاز 4 شهر پردیس

از امکانات فاز 4 پردیس می ­توان به وجود یک مجتمع تجاری و همچنین یک پژوهشکده اشاره کرد. در این فاز هم به مانند فاز 2 خانه­ های ویلایی و آپارتمان­ های مسکونی مشاهده می ­شود. توجه کنید که اگر قصد خرید خانه در فازهای 1 تا 4 را دارید باید به فکر خرید خانه­ های بالای 80 متر باشید چرا که خانه­ هایی با متراژ پایین‌­تر در این فازها به ندرت یافت می‌­شوند.

فاز 5 شهر پردیس

فاز 5 پردیس در دست ساخت و احداث است و به همین جهت به مرحله بهره ­برداری و اسکان نرسیده است؛ از این رو توضیحاتی زیادی نمی ­توان در مورد فاز 5 داد.

فاز 6 شهر پردیس

فاز 6 پردیس فازی با کاربری آموزشی و پژوهشی است و برای کسانی که قصد خرید خانه ­های مسکونی دارند به کار نمی­ آید. این فاز پارک فناوری پردیس و همچنین دانشگاه­ های آزاد اسلامی و پیام نور واحد پردیس را در خود جای داده است. از آنجا که مقصود این مطلب ارائه ویژگی ها و امکانات پردیس برای افرادی است که به دنبال خانه­ ها و آپارتمان­ های مسکونی هستند پس از توضیح این فاز هم عبور می­ کنیم.

فاز 7 شهر پردیس

فاز 7 پردیس کاربری صنعتی دارد. این فاز مناطق خرمدشت و سیاهسنگ را در بر می­ گیرد و کارگاه ­های مختلف صنعتی در آنجا مشغول به فعالیت هستند. این فاز مناسب برای اسکان نیست پس این فاز هم زیاد در بحث ما نمی­ گنجد و از آن عبور می ­کنیم.

فاز 8 شهر پردیس

فاز 8 پردیس را به عنوان یکی از فازهای نوساز در شهرک پردیس می­ شناسند و به همین جهت چندان امکانات رفاهی مطلوبی نمی ­توان در آن یافت. در این فاز مسکن­ های مهر با قیمت پایین مشاهده می­ شوند و تعداد خانه­ های ویلایی در آن خیلی کم است. یکی از ویژگی ­های خوب فاز 8 این است که آپارتمان ­هایی با متراژ کم در آنجا ساخته می­ شوند که همین امر کم کم موجب افزایش تقاضا خواهد شد.

با توجه به ویژگی خوبی که از این فاز ذکر کردیم کم کم می­ توانیم شاهد رشد جمعیتی در این فاز باشیم. می توان امید داشت که امکانات زیرساختی هم به دلیل ویژگی و مزیتی که این فاز دارد کم کم بیشتر و بیشتر شوند.

فاز 9 شهر پردیس

فاز 9  پردیس به مانند فاز 5 در حال احداث و ساخت و ساز است و از آنجا که فعلا به جایگاهی نرسیده که بتوان از آن بهره ­برداری کرد و همچنین موقعیت اسکان را هم به افراد نمی­ دهد پس ویژگی و امکانات خاصی هم ندارد و از آن عبور می ­کنیم.

فاز 10 شهر پردیس

در فاز 10 پردیس خانه­ های آماده مسکونی را می توان یافت اما یکی از ویژگی ­ها و امکانات پردیس در این فاز این است که امکان خرید زمین را هم به مردم می­ دهد چرا که منطقه بسیار خوبی برای خرید زمین سرمایه‌گذاری در پردیس به شمار می­ آید.

فاز 11 شهر پردیس

فاز 11 پردیس دارای 35 هزار واحد مسکن مهر است و به شهرک آرا نیز شناخته می­ شود. این فاز دارای وسعت زیادی است و دارای 5 زون می باشد که جمعاً از 564 بلوک 15 طبقه ای که هر طبقه 4 واحد مسکونی را در خود جای داده است تشکیل شده است.

واحدهای فاز 11 هم اکنون امکان تحویل به متقاضیان را دارند و قیمت مناسب­شان یکی از ویژگی ­های خوب آنها به شمار می ­رود.

مسکن مهر پردیس

امکانات رفاهی شهر پردیس

خب حالا که در مورد ویژگی ها و امکانات پردیس و فازهای آن حرف زدیم بد نیست که در مورد امکانات رفاهی آن هم صحبت ­هایی داشته باشیم.

 • امکانات پزشکی و درمانی شهرک پردیس

از جمله امکانات پردیس در زمینه درمانی می­ توان به بیمارستان شفا، درمانگاه کوثر، مرکز بهداشت و درمان پردیس و درمانگاه مهرجرد اشاره کرد.

 • امکاناتی تجاری شهرک پردیس

از جمله امکانات تجاری شهرک پردیس می­ توان به مرکز خرید امید، مجتمع تجاری بهارستان، مرکز خرید ولیعصر، مجتمع تجاری گلستان، مجتمع تجاری ایران زمین، پاساژ نیما و پاساژ الماس اشاره کرد.

 • امکانات اداری در شهرک پردیس

از جمله امکانات اداری می­ توان به ساختمان­ های اداری این شهرک اشاره کرد که عبارت هستند از اداره امور مالیاتی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره صنعت – معدن و تجارت، فرمانداری شهرستان پردیس، اداره منابع طبیعی، اداره آموزش پرورش پردیس، سازمان حمل و نقل، پلیس راهور، کلانتری، دادگستری، شرکت عمران شهر جدید پردیس اداره تربیت بدنی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان.

 • امکانات آموزشی و پژوهشی شهرک پردیس

از جمله امکانات آموزشی و پژوهشی این شهرک می ­توان به وجود مراکز دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور واحد پردیس و پارک فناوری پردیس اشاره کرد.

 • امکانات تفریحی شهرک پردیس

از جمله امکانات تفریحی پردیس می ­توان به وجود پارک نورالشهدا، پارک سلامت، بوستان الغدیر، بوستان ارغوان، پارک مشاهیر، پارک ولایت، بوستان گل ها و باغ گل و بوستان خلیج فارس اشاره کرد.

امکانات پردیس

امکانات پردیس، فرصتی عالی برای شروع زندگی در پردیس

خب در این مطلب به طور کامل در مورد ویژگی ها و امکانات پردیس و فازهای مختلف آن صحبت کردیم. هم اکنون با توجه به این تعاریف، این شما هستید که تصمیم می‌­گیرید آیا می­‌خواهید این شهرک را به عنوان سکونت انتخاب کنید یا خیر. با مشاوره گرفتن از کارشناسان و مشاوران املاک می‌­توانید دیدی بازتر در مورد این شهرک به دست آورید و تصمیمی آگاهانه‌­تر بگیرید.

سوالات متداول

شهرک پردیس دارای آب و هوایی معتدل و کوهستانی است و یکی از بهترین گزینه­ ها برای فرار از هوای آلوده تهران شناخته می ­شود.

 شهرک پردیس دارای فازهای مختلفی است که در این بین فازهای 1، 2، 3، 4، 5، 8 و 11 کاربری مسکونی دارند

این شهر جدید امکانات زیادی دارد که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود مانند: امکانات تفریحی، امکانات آموزشی و پژوهشی، امکانات اداری و تجاری، امکانات پزشکی و درمانی و…

0/5 (0 نظر)

2 دیدگاه ها

 1. ایلیا نصیری
  |پاسخ

  ممنون میشوم علاوه بر امکانات پردیس درباره رفت و آمد به پردیس و وضعیت حمل و نقل عمومی نیز صحبت کنید.

 2. sara ebrahimi
  |پاسخ

  مقاله رفت و آمد به شهر پردیس: https://biapardis.com/travel-to-pardis/

پیام بگذارید